Wspieramy

 

Firma tłumaczeniowa BALAJCZA Linguistic Services jest firmą odpowiedzialną społecznie. Wspieramy liczne organizacje charytatywne, ich listę znajdą Państwo poniżej. W szczególny sposób związani jesteśmy z fundacją Panda z warszawskiego ZOO, w którym opiekujemy się dwoma kangurami: Leilą i Lillą.

Zobacz „Akt honorowej adopcji zwierzęcia” >>>

 

 

Fundacja Panda w Warszawskim ZOO

BALAJCZA wspiera Fundancję Panda istniejącą przy warszawskim ZOO. Jako rodzice adopcyjni dwóch kangurów rasy Walabia Benetta, Leili i Lilli, co miesiąc łożymy na ich utrzymanie. Ich zdjęcia znajdziecie na naszej stronie internetowej i profilach społecznościowych. Warto jednak wybrać się do ZOO i na żywo zobaczyć te dwa wspaniałe okazy!

Fundacja PANDA działa na rzecz rozwoju warszawskiego ZOO. Prowadzi akcję Honorowej Adopcji zwierząt, Centrum Informacji Ekologicznej oraz sklepik z pamiątkami. Wydaje także kwartalnik PANDA, w którym zwraca uwagę na ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem.

www.zoo.waw.pl/pl/fundacja-panda.html

Fundacja Bátor Tábor

Z Fundacją Bátor Tábor łączy BALAJCZA stała współpraca. Organizację tę wspieramy w sposób niematerialny: rozpowszechniając jej ideę wśród partnerów biznesowych i zapraszając jej przedstawicieli na nasze eventy, takie jak „Śniadanie z BALAJCZA” czy spotkania networkingowe. O Fundacji informowaliśmy za pośrednictwem Facebooka oraz w Fanletterze.

Obóz Bátor Tábor powstał w 2001 roku z myślą o dzieciach cierpiących na choroby nowotworowe, cukrzycę, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (JIA) i hemofilię. Fundacja oferuje kompleks rekreacyjnych programów terapeutycznych, a w lecie organizuje darmowe programy w ramach obozów dla chorych dzieci.

www.batortabor.pl

 

VITAL VOICES - Fundacja Głosy Kobiet

W latach 2013 i 2014 Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych BALAJCZA wsparło finansowo doroczne wydarzenie Fundacji, tzw. Global Mentoring Walk.

Fundacja Głosy Kobiet reprezentuje w Polsce międzynarodową organizację Vital Voices Global Partnership, założoną w 1997 roku przez Hillary Clinton i Madeleine Albright. Misją organizacji jest inwestowanie w kobiety o potencjale przywódczym w Europie i Azji. W 2010 roku Timea Balajcza była uczestniczką I polskiej edycji prestiżowego programu mentoringu dla kobiet. Obecnie wspiera organizację jako mentorka, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi kobietami.

www.vitalvoices.pl

 

Fundacja Entraide

Fundacji ENTRAIDE udzieliliśmy dotychczas jednorazowego wsparcia, tłumacząc nieodpłatnie dokumenty na Orlen Warsaw Marthon. Dzięki temu nasze logo znalazło się na koszulkach Fundacji. O jej działalności informowaliśmy na stronie internetowej BALAJCZA, w naszym Fanletterze i poprzez profile na Facebook-u oraz LinkedIn. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nawiążemy z Fundacją stałą współpracę.

ENTRAIDE jest organizacją pożytku publicznego prowadzoną przez mieszkających w Polsce wolontariuszy pochodzących z krajów francuskojęzycznych oraz Polaków mówiących po francusku. ENTRAIDE organizuje akcje solidarnościowe mające na celu pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

fundacjaentraide.over-blog.com

 

Fundacja Freeling

Współpraca z Fundacją FreeLING dopiero się rozpoczyna. Na spotkaniu dla tłumaczy, które odbędzie się 30 maja w Warszawie, będziemy omawiać zakres i formę naszego wsparcia. O Fundacji informowaliśmy już w naszym Fanletterze, na Facebook-u, stronie www i w grupie LinkedIn.

Fundacja FreeLING jest organizacją non profit założoną przede wszystkim w celu wzbogacenia oferty szkoleniowej dla tłumaczy. Cel ten jest realizowany głównie poprzez organizację warsztatów, prelekcji i wykładów. W szerszej perspektywie Fundacja FreeLING zajmuje się działalnością edukacyjną i kulturową powiązaną z językami.

freeling.pl

Agencja impresaryjno-artystyczna KLAPS-ART

BALAJCZA współpracuje z Agencją Impresaryjno-Artystyczną Klaps-Art stale od pięciu lat. Współfinansujemy organizowane przez Agencję wystawy dla przebywających w szpitalach chorych dzieci.

Założona na przełomie tysiącleci Agencja posiada między innymi rozbudowaną ofertę imprez dla dzieci: warsztatów edukacyjnych, przyrodniczych, terapeutycznych i przedstawień teatralnych.

klapsart.com.pl

 

Wydawnictwo AMUN

Stała współpraca łączy BALAJCZA także z Wydawnictwem AMUN. AMUN jest naszym głównym dostawcą kartek świątecznych.

Wydawnictwo AMUN Sp. z o.o. powstało w 1993 roku w Raciborzu. Jest jedną z 46 placówek działających na świecie, zajmujących się publikacją reprodukcji obrazów artystów malarzy tworzących ustami lub stopą.

www.amun.com.pl

 

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Przystań Naszych Dzieci”

BALAJCZA jest stałym partnerem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Przystań Naszych Dzieci”. O jego działalności informowaliśmy w Fanletterze, na naszej na stronie www, na Facebook-u i w grupie LinkedIn.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Przystań Naszych Dzieci” powstało z inicjatywy rodziców i przyjaciół dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jego misją jest zagwarantowanie wszystkim niepełnosprawnym i ich rodzinom sprawnego funkcjonowania w życiu codziennym.

przystannaszychdzieci.org/pl

 

Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera

Fundację chorych na zespół Dandy-Walkera wspieramy finansowo w ramach stałej współpracy. Informację o Fundacji publikowaliśmy w Fanletterze, na naszym profilu na Facebook-u, stronie www i w grupie LinkedIn.

Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera "Podaj dalej" od 2007 roku wspiera chorych i ich rodziny. Fundacja stawia sobie ponadto za cel działalność edukacyjną i informacyjną oraz wspieranie działań mających na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zespołu Dandy-Walkera.

dandy-walker.org.pl

Fundacja Odyssey of the Mind Polska

BALAJCZA wsparła finansowo, w ramach jednorazowej akcji, wyjazd dzieci ze szkoły z Poznania na zagraniczny konkurs.

Fundacja Odyssey of the Mind Polska jest wyłącznym licencjonowanym partnerem międzynarodowego programu Odyssey of the Mind® (Odyseja Umysłu®) na terenie Polski. Popularyzuje nowoczesne spojrzenie na edukację, skutecznie odpowiadające na potrzebę rozwijania w młodych ludziach pasji, kompetencji kluczowych i umiejętności XXI wieku.

odyseja.org

   

Zespół Szkół Specjalnych nr 86 w Szpitalu Dziecięcym im. Prof.Jana Boganowicza

BALAJCZA wsparła jednorazowo Zespół Szkół Specjalnych nr 86 w Szpitalu Dziecięcym im. Prof. Jana Boganowicza, finansując zakup książek i przyborów szkolnych na początku roku szkolnego.

Na Zespół Szkół Specjalnych nr 86 w Warszawie składają się Szkoła Podstawowa nr 282 i Gimnazjum nr 99. Zespół uczy rocznie około 3000 dzieci w wieku od 6 do 15 lat na oddziałach: chirurgii, okulistyki, laryngologii, neurologii i neurochirurgii, alergologii i pediatrycznym. Opieką wychowawczą obejmuje wszystkich chętnych - od przedszkola do liceum.

www.nieklanska.edu.pl

 

 

Data publikacji: 2015-03-29 21:07:46

 

12 LAT

DOŚWIADCZENIA NA RYNKU

 

1800

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

 

ponad 16 000 000

PRZETŁUMACZONYCH SŁÓW ROCZNIE

 

ponad 250

KOMBINACJI JĘZYKOWYCH

1500

DOŚWIADCZONYCH TŁUMACZY


400

TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH

300

TŁUMACZY NATIVE

150

KOREKTORÓW


ponad 10 000

OBSŁUŻONYCH UCZESTNIKÓW KONFERENCJI

70

LEKTORÓW

40

LEKTORÓW NATIVE


ponad 300

PISEMNYCH REFERENCJI

 ________________________________________________________________________________________________________

Firma BALAJCZA sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich i jest beneficjentem Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, oś priorytetowa III ”Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach”, Działanie 3.3  Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw”, Poddziałanie 3.3.1 „Polskie Mosty Technologiczne”.