Wspieramy

 

Firma tłumaczeniowa BALAJCZA Linguistic Services jest firmą odpowiedzialną społecznie. Wspieramy liczne organizacje charytatywne, ich listę znajdą Państwo poniżej. W szczególny sposób związani jesteśmy z fundacją Panda z warszawskiego ZOO, w którym opiekujemy się dwoma kangurami: Leilą i Lillą.

Zobacz „Akt honorowej adopcji zwierzęcia” >>>

 

 

Fundacja Panda w Warszawskim ZOO

BALAJCZA wspiera Fundancję Panda istniejącą przy warszawskim ZOO. Jako rodzice adopcyjni dwóch kangurów rasy Walabia Benetta, Leili i Lilli, co miesiąc łożymy na ich utrzymanie. Ich zdjęcia znajdziecie na naszej stronie internetowej i profilach społecznościowych. Warto jednak wybrać się do ZOO i na żywo zobaczyć te dwa wspaniałe okazy!

Fundacja PANDA działa na rzecz rozwoju warszawskiego ZOO. Prowadzi akcję Honorowej Adopcji zwierząt, Centrum Informacji Ekologicznej oraz sklepik z pamiątkami. Wydaje także kwartalnik PANDA, w którym zwraca uwagę na ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem.

www.zoo.waw.pl/pl/fundacja-panda.html

Fundacja Bátor Tábor

Z Fundacją Bátor Tábor łączy BALAJCZA stała współpraca. Organizację tę wspieramy w sposób niematerialny: rozpowszechniając jej ideę wśród partnerów biznesowych i zapraszając jej przedstawicieli na nasze eventy, takie jak „Śniadanie z BALAJCZA” czy spotkania networkingowe. O Fundacji informowaliśmy za pośrednictwem Facebooka oraz w Fanletterze.

Obóz Bátor Tábor powstał w 2001 roku z myślą o dzieciach cierpiących na choroby nowotworowe, cukrzycę, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (JIA) i hemofilię. Fundacja oferuje kompleks rekreacyjnych programów terapeutycznych, a w lecie organizuje darmowe programy w ramach obozów dla chorych dzieci.

www.batortabor.pl

 

VITAL VOICES - Fundacja Głosy Kobiet

W latach 2013 i 2014 Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych BALAJCZA wsparło finansowo doroczne wydarzenie Fundacji, tzw. Global Mentoring Walk.

Fundacja Głosy Kobiet reprezentuje w Polsce międzynarodową organizację Vital Voices Global Partnership, założoną w 1997 roku przez Hillary Clinton i Madeleine Albright. Misją organizacji jest inwestowanie w kobiety o potencjale przywódczym w Europie i Azji. W 2010 roku Timea Balajcza była uczestniczką I polskiej edycji prestiżowego programu mentoringu dla kobiet. Obecnie wspiera organizację jako mentorka, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi kobietami.

www.vitalvoices.pl

 

Fundacja Entraide

Fundacji ENTRAIDE udzieliliśmy dotychczas jednorazowego wsparcia, tłumacząc nieodpłatnie dokumenty na Orlen Warsaw Marthon. Dzięki temu nasze logo znalazło się na koszulkach Fundacji. O jej działalności informowaliśmy na stronie internetowej BALAJCZA, w naszym Fanletterze i poprzez profile na Facebook-u oraz LinkedIn. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nawiążemy z Fundacją stałą współpracę.

ENTRAIDE jest organizacją pożytku publicznego prowadzoną przez mieszkających w Polsce wolontariuszy pochodzących z krajów francuskojęzycznych oraz Polaków mówiących po francusku. ENTRAIDE organizuje akcje solidarnościowe mające na celu pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

fundacjaentraide.over-blog.com

 

Fundacja Freeling

Współpraca z Fundacją FreeLING dopiero się rozpoczyna. Na spotkaniu dla tłumaczy, które odbędzie się 30 maja w Warszawie, będziemy omawiać zakres i formę naszego wsparcia. O Fundacji informowaliśmy już w naszym Fanletterze, na Facebook-u, stronie www i w grupie LinkedIn.

Fundacja FreeLING jest organizacją non profit założoną przede wszystkim w celu wzbogacenia oferty szkoleniowej dla tłumaczy. Cel ten jest realizowany głównie poprzez organizację warsztatów, prelekcji i wykładów. W szerszej perspektywie Fundacja FreeLING zajmuje się działalnością edukacyjną i kulturową powiązaną z językami.

freeling.pl

Agencja impresaryjno-artystyczna KLAPS-ART

BALAJCZA współpracuje z Agencją Impresaryjno-Artystyczną Klaps-Art stale od pięciu lat. Współfinansujemy organizowane przez Agencję wystawy dla przebywających w szpitalach chorych dzieci.

Założona na przełomie tysiącleci Agencja posiada między innymi rozbudowaną ofertę imprez dla dzieci: warsztatów edukacyjnych, przyrodniczych, terapeutycznych i przedstawień teatralnych.

klapsart.com.pl

 

Wydawnictwo AMUN

Stała współpraca łączy BALAJCZA także z Wydawnictwem AMUN. AMUN jest naszym głównym dostawcą kartek świątecznych.

Wydawnictwo AMUN Sp. z o.o. powstało w 1993 roku w Raciborzu. Jest jedną z 46 placówek działających na świecie, zajmujących się publikacją reprodukcji obrazów artystów malarzy tworzących ustami lub stopą.

www.amun.com.pl

 

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Przystań Naszych Dzieci”

BALAJCZA jest stałym partnerem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Przystań Naszych Dzieci”. O jego działalności informowaliśmy w Fanletterze, na naszej na stronie www, na Facebook-u i w grupie LinkedIn.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Przystań Naszych Dzieci” powstało z inicjatywy rodziców i przyjaciół dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jego misją jest zagwarantowanie wszystkim niepełnosprawnym i ich rodzinom sprawnego funkcjonowania w życiu codziennym.

przystannaszychdzieci.org/pl

 

Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera

Fundację chorych na zespół Dandy-Walkera wspieramy finansowo w ramach stałej współpracy. Informację o Fundacji publikowaliśmy w Fanletterze, na naszym profilu na Facebook-u, stronie www i w grupie LinkedIn.

Fundacja chorych na zespół Dandy-Walkera "Podaj dalej" od 2007 roku wspiera chorych i ich rodziny. Fundacja stawia sobie ponadto za cel działalność edukacyjną i informacyjną oraz wspieranie działań mających na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zespołu Dandy-Walkera.

dandy-walker.org.pl

Fundacja Odyssey of the Mind Polska

BALAJCZA wsparła finansowo, w ramach jednorazowej akcji, wyjazd dzieci ze szkoły z Poznania na zagraniczny konkurs.

Fundacja Odyssey of the Mind Polska jest wyłącznym licencjonowanym partnerem międzynarodowego programu Odyssey of the Mind® (Odyseja Umysłu®) na terenie Polski. Popularyzuje nowoczesne spojrzenie na edukację, skutecznie odpowiadające na potrzebę rozwijania w młodych ludziach pasji, kompetencji kluczowych i umiejętności XXI wieku.

odyseja.org

   

Zespół Szkół Specjalnych nr 86 w Szpitalu Dziecięcym im. Prof.Jana Boganowicza

BALAJCZA wsparła jednorazowo Zespół Szkół Specjalnych nr 86 w Szpitalu Dziecięcym im. Prof. Jana Boganowicza, finansując zakup książek i przyborów szkolnych na początku roku szkolnego.

Na Zespół Szkół Specjalnych nr 86 w Warszawie składają się Szkoła Podstawowa nr 282 i Gimnazjum nr 99. Zespół uczy rocznie około 3000 dzieci w wieku od 6 do 15 lat na oddziałach: chirurgii, okulistyki, laryngologii, neurologii i neurochirurgii, alergologii i pediatrycznym. Opieką wychowawczą obejmuje wszystkich chętnych - od przedszkola do liceum.

www.nieklanska.edu.pl

 

 

Data publikacji: 2015-03-29 21:07:46

10 LAT

DOŚWIADCZENIA NA RYNKU

ponad 1500

DOŚWIADCZONYCH TŁUMACZY


1800

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

ponad 2 500 000

PRZETŁUMACZONYCH SŁÓW ROCZNIE


ponad 10 000

OBSŁUŻONYCH UCZESTNIKÓW KONFERENCJI


210

TŁUMACZY NATIVE

300

TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH

ponad 250

KOMBINACJI JĘZYKOWYCH