BALAJCZA poleca: spotkanie z panią Elizą Reid, małżonką Prezydenta Islandii

Data publikacji: 2020-03-11 16:03:35

W tym tygodniu Timea Balajcza, Dyrektor Zarządzająca firmy BALAJCZA Linguistic Services, została zaproszona przez organizację kobiecą „Sieć Przedsiębiorczych Kobiet” na spotkanie z gościem specjalnym Klubu Swan Prestige, panią Elizą Reid, małżonką Prezydenta Islandii. Spotkanie odbyło się w Kancelarii DWF Poland w Warszawie, gdzie Eliza Reid wygłosiła wykład na temat: „Iceland and Gender Equality”.

Eliza Jean Reid, urodzona w 1976 r. w Kanadzie, jest żoną Guðni Th. Jóhannessona, który w 2016 r. został wybrany na Prezydenta Islandii. Zanim została Pierwszą Damą, była współzałożycielką Iceland Writers Retreat, niezależną autorką artykułów dla wielu islandzkich czasopism, a także, od 2012 do 2016 roku, redaktorką Icelandair Stopover.

Eliza Reid przyjechała do Polski w ramach wizyty, którą Prezydent Islandii Guðni Th. Jóhannesson składa w Polsce na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy. W obecności Prezydentów podpisano między innymi deklarację dotyczącą nauczania języka polskiego w Islandii. Polacy stanowią najliczniejszą mniejszość narodową na tej wyspie. Pierwsza Dama spotkała się w Polsce tylko z jedną organizacją kobiecą i była to właśnie organizacja „Sieć Przedsiębiorczych Kobiet”.

Islandia jest prawdopodobnie jednym z czołowych pod względem równości płci krajów na świecie, dlatego spotkanie z panią Elizą Reid było bardzo ciekawe i inspirujące, szczególnie jej wykład na temat sytuacji kobiet w Islandii i ich praw w życiu codziennym, w polityce, jak również w życiu prywatnym.

*(na zdjęciu) pani Eliza Reid, małżonka Prezydenta Islandii, z uczestnikami podczas spotkania Klubu Swan Prestige w Kancelarii DW Poland w Warszawie

10 LAT

DOŚWIADCZENIA NA RYNKU

ponad 1500

DOŚWIADCZONYCH TŁUMACZY


1800

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

ponad 2 500 000

PRZETŁUMACZONYCH SŁÓW ROCZNIE


ponad 10 000

OBSŁUŻONYCH UCZESTNIKÓW KONFERENCJI


210

TŁUMACZY NATIVE

300

TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH

ponad 250

KOMBINACJI JĘZYKOWYCH