Fanletter 03/2020

BALAJCZA poleca: International Business Mixer w Łodzi

Fanletter 03/2020

www.balajcza.pl

balajcza(małpa)balajcza.pl

+48 22 643 47 94 

 

BALAJCZA poleca: International Business Mixer w Łodzi

 

W dniu 30 stycznia 2020 r. w Łodzi po raz kolejny odbyło się spotkanie „International Business Mixer”, zorganizowane przez Netherlands-Polish Chamber of Commerce (NL Chamber).

We wcześniejszych latach w spotkaniu tym mogli uczestniczyć wyłącznie członkowie NL Chamber, jednak w tym roku jego formuła została zmieniona, a zakres rozszerzony, dlatego oprócz NL Chamber organizatorami imprezy byli:

 • American Chamber of Commerce in Poland
 • Business Center Club
 • Enterprise Ireland
 • IPCCI - Indo Polish Chamber of Commerce & Industry
 • Polish-Canadian Chamber of Commerce
 • Urząd Miasta Łodzi
 • Konfederacja Lewiatan

Po oficjalnym otwarciu, prezentacji organizatorów i partnerów wydarzenia, przewidziano czas na networking, w czasie którego uczestnicy spotkania, delektując się wyśmienitymi daniami i dużym wyborem pysznych win serwowanych przez Restaurację Piękna, mogli swobodnie porozmawiać, wymienić się danymi kontaktowymi i nawiązać współpracę.

Firma BALAJCZA Linguistic Services, wieloletni członek NL Chamber, była reprezentowana przez Roberta Głuszaka, CEO BALAJCZA oraz Timeę Balajcza, Dyrektor Zarządzającą BALAJCZA.

Zachęcamy do udziału w takiego typu spotkaniach organizowanych poza Warszawą, gdzie podobnie jak w Warszawie, prężnie rozwija się biznes. Umożliwiają one poznanie lokalnych firm i osób z lokalnej społeczności.

*(na zdjęciach) wybrane ujęcia z wydarzenia: po lewej, u góry - Timea Balajcza, po lewej, u dołu - reprezentanci organizatorów spotkania

 UCZ SIĘ JĘZYKÓW Z BALAJCZA
 
Angielski idiom na ten tydzień

"let sleeping dogs lie"

 

Znaczenie polskie: nie wywołuj wilka z lasu

Znaczenie francuskie: ne pas réveiller le chat qui dort

Przykład: "Just don't tell her that he's back in town. I suppose it's better to let sleeping dogs lie."

 CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA
 

BALAJCZA sprawdziła: 6 najlepszych ciekawostek o mieście Łodzi

 

Łódź to miasto w środkowej Polsce, a także stolica władz województwa łódzkiego, powiatu łódzkiego wschodniego oraz gminy Nowosolna. W 1945 r. była przejściową siedzibą władz państwowych. Łódź to trzecie pod względem liczby ludności miasto w Polsce oraz największe polskie miasto położone w całości po zachodniej stronie Wisły.

 1. W Łodzi wiele uwagi poświęca się sztuce teatralnej. Działa tu m. in. Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Muzyczny, teatry dramatyczne, teatry dla dzieci. Znajduje się tu także Teatr Wielki, będący drugim pod względem wielkości gmachem operowym w kraju i jednym z największych w Europie – ponad 1300 miejsc na widowni.
 2. Wbrew pozorom i powszechnej niezbyt pochlebnej opinii Łódź jest miastem bardzo zielonym. Znajduje się tu około 70 skwerów oraz parków. Las Łagiewnicki znajdujący się w Łodzi jest największym miejskim kompleksem leśnym w Europie (na drugim miejscu jest Lasek Buloński w Paryżu).
 3. Ulica Piotrkowska, najbardziej znana w Łodzi, powstała w miejsce traktu wiodącego do Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś ulica ta, potocznie zwana „Pietryną”, nadal jest kręgosłupem Łodzi. To zwykle według niej określa się położenie poszukiwanych miejsc. Spacerując po niej, możemy odwiedzić ponad 100 pubów i restauracji otwartych do białego rana.
 4. Piotrkowska, chociaż bez wątpienia jest najbardziej znana, wcale nie jest najdłuższą ulicą w Łodzi. Jest nią ulica Pomorska, która liczy 11 318 m długości. Ma 608 numerów i krzyżuje się z 40 ulicami. Nazwę swą zawdzięcza upamiętnieniu zaślubin Polski z Morzem.
 5. Dawne piękno i potęgę włókienniczego dziedzictwa miasta można dostrzec przede wszystkim w architekturze Łodzi. Znajdziemy tu zarówno wielkie, monumentalne, pełne przepychu pałace dawnych potentatów, jak i poprzemysłowe zabudowania. Do odnowionych ostatnimi czasy obiektów industrialnych należy m.in. słynna łódzka Manufaktura – czyli obecne centrum komercyjno-kulturalne, miejsce bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i licznych turystów.
 6. Łódzkie Muzeum Sztuki jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych muzeów sztuki nowoczesnej w Europie. To w tym mieście urodzili się Julian Tuwim i Artur Rubinstein. Przestrzeń miejska Łodzi zachwyciła słynnego amerykańskiego reżysera Davida Lyncha.

 Źródło: pl.wikipedia.org; fajnepodroze.pl

  ŚMIEJ SIĘ RAZEM Z BALAJCZA
BALAJCZA Linguistic Services
ul. Kotylion 2, 02-860 Warszawa
Tel.: +48 22 643 47 94
Fax: +48 22 643 47 93
E-mail: balajcza(małpa)balajcza.pl

Dbamy o Twoją prywatność. Klauzula informacyjna >>>
Aby nie otrzymywać więcej informacji od nas, użyj tego linka.

Data publikacji: 2020-02-05 15:32:16

10 LAT

DOŚWIADCZENIA NA RYNKU

ponad 1500

DOŚWIADCZONYCH TŁUMACZY


1800

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

ponad 2 500 000

PRZETŁUMACZONYCH SŁÓW ROCZNIE


ponad 10 000

OBSŁUŻONYCH UCZESTNIKÓW KONFERENCJI


210

TŁUMACZY NATIVE

300

TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH

ponad 250

KOMBINACJI JĘZYKOWYCH