Fanletter 20/2019

BALAJCZA na konferencji PAIH Forum Biznesu 2019

Fanletter 20/2019

www.balajcza.pl

balajcza(małpa)balajcza.pl

+48 22 643 47 94 

 

BALAJCZA na konferencji PAIH Forum Biznesu 2019

 

PAIH Forum Biznesu 2019 to wyjątkowe coroczne spotkanie przedstawicieli sektora MŚP i ich partnerów – ekspertów PAIH, przedstawicieli regionów i instytucji rozwoju. W tym roku konferencja odbyła się 9 października na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Wydarzenie skierowane jest do polskich przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP, aktywnych eksporterów i przedsiębiorców zainteresowanych eksportem swoich produktów i usług oraz planujących i realizujących inwestycje zagraniczne. Program wydarzenia przewiduje szeroki zakres aktywności merytorycznych obejmujących pełny proces obsługi przedsiębiorcy w obszarach eksportu i inwestycji.  Niespełna 20% polskich firm działa w skali europejskiej, a 14% na rynku światowym. Z kolei aż połowa prowadzących działalność na Starym Kontynencie myśli o dołączeniu do grona globalnych graczy. EKSPORT i INWESTYCJE za granicą to wyzwanie szczególnie dla mikroprzedsiębiorstw, a także małych i średnich firm. Październikowa konferencja PAIH Forum Biznesu 2019 była świetną okazją do nawiązania współpracy ze stabilnym i zaufanym PARTNEREM, dzięki któremu łatwiej będzie to wyzwanie podjąć.

W ramach PAIH Forum Biznesu 2019 uczestnicy:

  • zapoznali się z ofertą PAIH i Partnerów Forum, w tym Specjalnych Stref Ekonomicznych, regionów i instytucji rozwoju,
  • spotkali się z ekspertami PAIH oraz Zagranicznych Biur Handlowych PAIH,
  • wzięli udział w warsztatach regionalnych i branżowych,
  • poznali możliwości ekspansji ukierunkowanej na kraje będące członkami Światowego Stowarzyszenia Agencji Promocji Inwestycji (WAIPA),
  • mieli okazję porozmawiać w kameralnej atmosferze w ramach wieczornej sesji networkingowej.

W ramach wydarzenia firmę BALAJCZA Linguistic Services reprezentowali Pan Robert Głuszak, CEO BALAJCZA Group, oraz Pani Timea Balajcza, Dyrektor Zarządzająca firmy.

*(na zdjęciu) wybrane zdjęcia z konferencji oraz Pani Timea Balajcza na tle baneru PAIH

UCZ SIĘ JĘZYKÓW Z BALAJCZA
 
Angielski idiom na ten tydzień

"to have the last word"

 

Znaczenie polskie: mieć ostatnie słowo

Znaczenie francuskie: avoir le dernier mot

Przykład: "My father always likes to have the last word in any discussion."

   CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA

Azja - ciekawostki

 

Azji przypada pierwsze miejsce na świecie pod względem zajmowanej powierzchni. Kontynent ten wraz z Europą tworzy Eurazję. Zamieszkuje go aż 60,3% światowej populacji. Poniższe ciekawostki o Azji z pewnością Państwa zaskoczą.

Ciekawostki z Korei Południowej

Jednym z ciekawszych faktów dotyczących tego kraju jest system liczenia wieku. Każdy noworodek, który przychodzi na świat ma od razu jeden rok. Dzień i miesiąc urodzin także nie jest istotny, Koreańczycy starzeją się w tym samym tempie i tego samego dnia - wraz z rozpoczęciem nowego roku Koreańczyk jest już o rok starszy.

Ciekawostki z Mongolii

Mongolia nie ma dostępu do morza, posiada jednak swoją własną marynarkę wojenną. Liczy ona jeden statek, na którym służy siedmiu żołnierzy. Ten kuter radzieckiej produkcji pływa po jeziorze Chubsuguł.

Ciekawostki z Tajlandii

W Tajlandii funkcjonuje przepis prawny, który zakazuje opuszczania domu bez majtek. Nie do końca jednak wiadomo, jak stosowanie się do niego jest sprawdzane oraz, co gorsza, jak jest egzekwowany.

Ciekawostki z Wietnamu

Wietnamska młodzież jest przyjaźnie nastawiona do przybyszów z Europy czy Ameryki. Dość często zdarza się, iż młody człowiek, widząc na ulicy turystę, zdecyduje się podejść i zamienić kilka zdań. Nie ma się czego bać, najprawdopodobniej nie mają oni złych zamiarów, chcą po prostu szlifować swój angielski, ponieważ wiedzą, iż jest on dla nich przyszłością (Wietnam żyje z turystyki).

Ciekawostki z Japonii

Masabumi Hosono to Japończyk, któremu udało się przeżyć katastrofę Titanica. Nie był to jednak powód do radości, w swoim kraju został okrzyknięty tchórzem, gdyż nie umarł razem ze wszystkimi.

Ciekawostki z Arabii Saudyjskiej

Jeszcze kilka lat temu w Arabii Saudyjskiej to czwartek i piątek były dniami wolnymi od pracy. Król zadecydował jednak o dostosowaniu dni wolnych do innych krajów regionu, w których wolny jest piątek i sobota. Związane jest to z uwarunkowaniami gospodarczymi.

Ciekawostki z Indii

Hindusi nie korzystają ze sztućców w trakcie posiłków, do jedzenia używają głównie rąk, a właściwie prawej ręki. Lewa uważana jest za nieczystą, ponieważ może pełnić rolę papieru toaletowego. Tej dłoni nie powinno się używać do dotykania drugiego człowieka.

Źródło: pl.wikipedia.org; rzucijedz.pl

  ŚMIEJ SIĘ RAZEM Z BALAJCZA
BALAJCZA Linguistic Services
ul. Kotylion 2, 02-860 Warszawa
Tel.: +48 22 643 47 94
Fax: +48 22 643 47 93
E-mail: balajcza(małpa)balajcz.pl

Dbamy o Twoją prywatność. Klauzula informacyjna >>>
Aby nie otrzymywać więcej informacji od nas, użyj tego linka.

Data publikacji: 2019-12-20 10:15:15

10 LAT

DOŚWIADCZENIA NA RYNKU

ponad 1500

DOŚWIADCZONYCH TŁUMACZY


1800

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

ponad 2 500 000

PRZETŁUMACZONYCH SŁÓW ROCZNIE


ponad 10 000

OBSŁUŻONYCH UCZESTNIKÓW KONFERENCJI


210

TŁUMACZY NATIVE

300

TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH

ponad 250

KOMBINACJI JĘZYKOWYCH