Fanletter 01/2019

Dzień Świętej Łucji w Ambasadzie Szwecji w Warszawie

Santa Lucia, czyli dzień świętej Łucji, jest jedną z najważniejszych tradycji w Szwecji. W dniu 5 grudnia 2018 r., dzięki gościnności Ambasadora Szwecji – Stefana Gullgrena oraz przedstawicieli Sekcji Szwedzkiej Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej, mogliśmy celebrować to wyjątkowe święto w Ambasadzie Szwecji w Warszawie.

Dzień świętej Łucji to święto światła obchodzone 13 grudnia na pamiątkę patronki Szwecji. Tego dnia odbywają się pochody dzieci w białych strojach, z przewodzącą orszakowi dziewczynką przybraną we wianek z płonącymi świecami. Kult św. Łucji wywodzi się z jej rodzinnych Włoch, który do Szwecji przybył z Niemiec.

Święta Łucja, nie chcąc porzucić swojej wiary, pozbawiła się oczu, stała się patronką dnia uchodzącego za najkrótszy dzień w roku. 13 grudnia wyznaczał też początek adwentu, w związku z którym jeszcze przed nastaniem świtu zasiadano po raz ostatni przed świętami Bożego Narodzenia przy suto zastawionym stole.

BALAJCZA Linguistic Services, jako członek Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej, miała przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Po części uroczystej był czas na rozmowy i nawiązanie kontaktu z gośćmi, reprezentującymi firmy związane biznesowo ze Szwecją.

Data publikacji: 2019-01-10 00:00:00

8 LAT

DOŚWIADCZENIA NA RYNKU


1200

TŁUMACZY SPECJALISTÓW


1500

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

ponad 2 500 000

PRZETŁUMACZONYCH SŁÓW ROCZNIE


ponad 10 000

OBSŁUŻONYCH UCZESTNIKÓW KONFERENCJI


210

TŁUMACZY NATIVE

300

TŁUMACZY PRZYSIĘGŁYCH


ponad 250

KOMBINACJI JĘZYKOWYCH